Umereno oblačno jutro pa delimično razvedravanje tokom dana uzrokovaće maksimalnu dnevnu temperaturu od 11 stepeni Celzijusa u Prištini i okolini.
Trenutna relativna vlažnost vazduha iznosi 92, dok će prosečna biti 72%. Vazdušni pritisak je 1.025 mbara i biće u padu.
Duvaće vrlo slab i slab jugoistočni i zapadni vetar.

Umereno oblačno jutro pa delimično razvedravanje znače i relativno povolјnu biometeorološku situaciju za većinu hroničnih bolesnika. Izvestan oprez se savetuje osobama sa srčanim i psihičkim tegobama, kao i astmatičarima. Od meteoropatskih reakcija mogući su poremećaji sna i promenlјivo raspoloženje.
Do kraja ove sedmice (26. februar – 02. mart) očekuje se pretežno umereno do potpuno oblačno vreme.
U četvrtak i petak mestimično kiša, na visokim planinama kratkotrajno je moguć i slab sneg.
Za vikend (01. i 02. mart) u nižim krajevima kiša, a u brdsko-planinskim predelima sneg, i to naročito u nedelјu.
Početkom sledeće sedmice uglavnom suvo sa sunčanim intervalima, a slabe padavine očekuju se još ponegde na u ponedelјak u prvom delu dana.